W jakich sytuacjach przysługuje Ci odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym?

Znalezienie odpowiedniego warsztatu samochodowego jest istotnym krokiem w dbaniu o bezpieczeństwo i kondycję swojego pojazdu. Stale rozwijająca się technologia przyczynia się do tego, że auta stają się coraz bardziej zaawansowane. Z tego względu wybór najlepszego miejsca do naprawy i konserwacji samochodu zaczyna być niemałym wyzwaniem. Zastanawiasz się jak wybrać profesjonalny warsztat samochodowy, który świadczy usługi na najwyższym poziomie? Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek!

O czym należy pamiętać podczas wyboru profesjonalnego warsztatu samochodowego?

Twój samochód zaczął szwankować? Czy kierując kierownicą słyszysz niepokojące dźwięki dochodzące z okolic koła? Jeśli nie masz doświadczenia w mechanice samochodowej i nie lubisz spędzać godzin pod maską, konieczne jest oddanie auta do serwisu. Jest to dobry moment poszukiwanie sprawdzonego warsztatu samochodowego. Co zrobić, żeby nie zostać oszukanym przez lokalnego mechanika i na jakie czynniki zwracać szczególną uwagę? Przedstawiamy kilka wskazówek!

W jaki sposób ocenić dobry warsztat samochodowy?

W każdym samochodzie prędzej czy później pojawi się jakaś usterka, która będzie wymagała przeprowadzenia odpowiedniej usługi w celu jej usunięcia. Ponadto, każdy niecodzienny sygnał emitowany przez Twoje auto powinien być jak najszybciej skontrolowany – w końcu chodzi tu o bezpieczeństwo Twoje i wszystkich pasażerów.

Wybierając warsztat samochodowy wiele osób ufa poleceniom znajomym licząc, że ich auto trafi do dobrego mechanika, którego charakteryzuje uczciwość i wysoka jakość świadczonych usług. Niestety, nie zawsze jest to dobre wyjście. Specjalista, który dobrze poradził sobie z awarią u znajomego może nie sprostać usterce w Twoim pojeździe. Warto więc wybrać warsztat samochodowy, który posiada wyspecjalizowany personel techniczny. Na co powinieneś zwrócić uwagę?

Reputacja warsztatu

Szukając dobrego mechanika dobrze jest sprawdzić opinie określonych warsztatów. W przypadku mniejszych miejscowości czasem wystarczy popytać znajomych i rodziny, jednak i tak warto poświęcić chwilę czasu na dokładny research, dzięki któremu masz szansę dowiedzieć się wielu rzeczy na temat danego miejsca. W Internecie z łatwością można sprawdzić jakość usług, opinie klientów czy reputację określonego warsztatu.

Wyposażenie warsztatu

Skomplikowane naprawy mechaniczne samochodów powinny być wykonywane w jak najlepszych warunkach i przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi. Wielu czynności nie można przeprowadzić bez specjalistycznych maszyn czy testerów. Ważna uwaga – jeśli mechanik próbuje zdiagnozować problem na oko i nawet nie podpina samochodu do komputera, to zazwyczaj oznacza to niepotrzebne wydatki – nieważne jak wiarygodny się on wydaje.

Oczywiście w ocenie i wyborze warsztatu nie chodzi tylko o zwrócenie uwagi na sprzęt naprawczy. W końcu istotna jest również wiedza i doświadczenie specjalisty.

Terminowość napraw

Jeżeli chcesz znaleźć profesjonalny warsztat to zwróć również uwagę na terminy oczekiwania. Czas oczekiwania może być długi, jednak istotne jest, aby warsztat jasno zakomunikował Ci najbliższy dostępny termin. Profesjonalny serwis, który jest dobrze zarządzany da Ci znać o najbliższym wolnym terminie. Często zdarza się, że mechanicy cały czas przekładają przyjęcie samochodu, co wiąże się z ciągłym odwlekaniem. Dodatkowo, określenie orientacyjnego czasu naprawy nie powinno stanowić żadnego problemu. Nie można zapomnieć o ciągłym kontakcie z klientem, w końcu każdemu mogą zdarzyć się jakieś opóźnienia z niezależnych czynników, jak np. dodatkowe czynności czy oczekiwanie na części – warto o tym poinformować posiadacza samochodu.

Dobrym pomysłem jest szukanie miejsc, które rzetelnie wykonują usługę. Profesjonalny serwis i fachowe podejście to szansa na długoletnią współpracę w relacji – warsztat klient.

Specjalista a charakter usterki

Nie ma warsztatów, które zajmują się wszystkimi usługami i obsługują każdą markę samochodu. Specjalista zajmujący się naprawą aut marki Volkswagen niekoniecznie poradzi sobie z awariami np. w modelu Mazdy. Niektóre serwisy posiadają lakierników i blacharzy, a inne specjalizują się w diagnostyce i naprawie elektroniki. Przy wyborze warsztatu należy więc wziąć pod uwagę charakter usterki i dobrać do niej odpowiednią osobę.

Posiadanie własnego auta wiąże się różnymi kosztami, których czasem nie da się ominąć. Dla bezpieczeństwa warto jednak zainwestować w naprawy i nie czekać do samego końca.

Wybierz najlepszy warsztat samochodowy – PGArt Motors!

PGArt Motors to centrum napraw powypadkowych, znajdujące się w Jankach pod Warszawą. Posiadamy szeroki zakres usług, które wykonywane są przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu i najwyższej jakości materiałów. Co więcej, nasze centrum posiada certyfikacje od BMW, Skody i Mercedes-Benz.

Charakteryzujemy się wysoką jakością wykonania oferowanych usług naprawczych z zachowaniem wymaganych warunków bezpieczeństwa. Nasz profesjonalny personel zajmie się Twoim pojazdem na najwyższym poziomie! Poznaj nas bliżej! Skontaktuj się z nami i skorzystaj z naszych kompleksowych usług!

Scroll to Top

Szkodę z polisy AC należy zgłosić w ciągu od 2 do 7 dni od momentu powstania zdarzenia. Dokładna informacja o terminie zgłoszenia znajduje się w ogólnych warunkach polisy ubezpieczeniowej. Niezbędnymi do przeprowadzenia likwidacji szkody są: 

  1. Dowód rejestracyjny pojazdu z ważnym badaniem technicznym. Jego brak najczęściej skutkuje odmową wypłaty odszkodowania. W przypadku zatrzymania dowodu przez policję potrzebny jest dokument potwierdzenia zatrzymania dowodu (WAŻNE: do zlikwidowania szkody niezbędna będzie potwierdzona kopia dowodu z wydziału komunikacji właściwego dla miejsca zarejestrowania samochodu).

  2. Prawo jazdy osoby kierującej (w przypadku kiedy szkoda miała miejsce podczas ruchu pojazdu).

  3. Dokument tożsamości osoby zgłaszającej szkodę.

  4. Polisa ubezpieczeniowa i wnioski do polisy (zawierają wszystkie dodatkowe informacje).

  5. Wypełniony druk zgłoszenia szkody (zawierającego m.in. opis sytuacyjny zdarzenia).

  6. Zgoda od właściciela pojazdu ( leasing / bank / CFM ) na naprawę pojazdu w PGArt Motors.